Pivni chleba s Coopers Vintage Ale

Pro výrobu tohoto chleba použito pivo australského pivovaru Coopers Extra Strong Vintage Ale 2014. Základem byla hotová směs pro výrobu celozrného chleba upravena o již zmiňované pivo, kde místo 350 ml vody bylo použito 170 ml vody a 180 ml piva. V pauze před kynutím bylo vložené do domácí pekárny „přiměřené“ množství čerstvé pažitky.
Charakteristika piva:
Coopers Extra Strong Vintage 2014 je delikátní, tmavě jantarové pivo plné sladu, kvasnic a robustního chmelu. Voní po chmelu s grapefruitem a také tak chutná. Unikátní chmelová hořkost s grapefruitovou stopou je prostě fascinující! Coopers Vintage dozrává v průběhu tří až pěti let, má tedy výrazně delší trvanlivost, která v podstatě není nijak časově omezená. Na etiketě je pouze zmínka „for best after see bottle“, což znamená něco jako nejlepší po datu uvedeném na lahvi. Pivovar Coopers tohle fantastické sezonní pivo vyrábí pouze na jaře a na podzim, tudíž pokud vás zaujme, nezapomeňte si udělat dostatečnou zásobu, protože Coopers Extra Strong Vintage dokonalé.

Zanechte odpověď

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>